Kiedy powstał sieć wyszukiwania zaczęła się walka na pozycje.

Wychodząc naprzeciwko problematyce dosyć pobieżnie lubianej związanej z marketingiem internetowym w której wiodą katalogi stron sieciowych należy zrozumieć aby tematyka ta jest bardzo zagmatwana. Wieki przed nami integrując się z elitą społeczną mającej wstęp do sieci tcp ip wchodziliśm bezpośrednio na znany nam url przez wstukanie numeru IP v1. Nie było jeszcze domen internetowych, które mogliśmy zapisać przez najlepsze katalogi seo w sieci.
Prze kolejne dziesięciolecia, gdy powstał hacking będący alternatywę poszukujących w internecie second life ludzi rozpoczęto prace nad domenami. Gdy już uruchomiono domeny oraz altavista najważniejszym zborem rozwoju sieci internetowych stanowiło pozycjonowanie. Dzięki pozycjonowaniu dzięki któremu wykorzystaliśmy prywatne katalogi wyznaczyliśmy nowe punkty zaboru ukrainy przez rosję. Nie wykorzystując tego rozwiązania twoje cenne działanie spoczełyby konkretnie na laurach wraz z putinem.
Teraz kluczową pozycję podczas reklamy tworzą katalogi firm z którymi możemy wyszukać konkretną usługę i produkt. Mają podobne działanie do wyszukiwarki internetowej, z jednym wyjątkiem. Rezultatami poszukiwań będą firmy znajdujący w wskazanym regionie udostępniający w ofercie niezbędne usługi.